Trend v kúpeľniach: 7x obklad

Kontaktovať makléra

2390963Kúpeľniam je súdené, aby boli neustále skrášľované. Nemusíte na ne žiarliť, pretože sa chcú zapáčiť predovšetkým vám. Dizajnéri ich vzhľad tento rok opäť posunuli o ďalší level. Priestor pre zdokonalenie jej pôvabu našli napríklad v obkladoch.

S dávkou elegancie
Vizuálne stvárnenie, pri ktorom sa nehodí nič lepšie povedať, ako len blyští sa ako zlato, ocenia majitelia luxusných domácností i menších kúpeľní. Povrch, na ktorom sa zrkadlí miestnosť, opticky zväčší priestor a postará sa zároveň o zaujímavú svetelnú hru.

Pocta moriam, oceánom
Bez väčšieho zaváhania každý potvrdí, že studené odtiene kúpeľniam pristanú viac. Je to živlom vody, ktorá sa stala ich symbolom. Dizajnári sa preto neváhali inšpirovať nežnými farbami morí a oceánov. Tyrkysová a modrozelená vám evokujú dovolenkové leto.

Pre umelecké duše
Ak sa sami seba spytujete, prečo sa na scéne priemyselného dizajnu vyskytuje toľko štýlov, je to preto, aby ste sa v nich našli. Komu nevyhovuje jednoduchosť, iste sa bude rád v kúpeľni kochať obkladom s umeleckými motívmi. Ako sa hovorí, odvážnym šťastie praje.

Nielen farba pier
Vzhľad kúpeľne viete dokonale prispôsobiť vašim preferenciám. Ak potrebujete pridať na intenzite farieb, nebojte sa vôbec odviazať. Červená farba nepatrí len na pery a líčka, ale pokojne s ňou môžete počítať aj stenách kúpeľne.

2390953Optický účinok
Pri prechádzke medzi obchodnými regálmi, si zrejme všimnete keramické obklady určené pre horizontálne uloženie. Výhodou tohto riešenia je optické rožšírenie miestnosti. Ak by vás mali z tohto vzhľadu ťahať oči, skúste siahnuť po inom trende.

S nádychom exotiky

Príroda už veľa razy vyriešila veci za nás. Obklad z prírodného kameňa s originálnou štruktúrou žiliek môže z kúpeľne spraviť miesto plné hádaniek. V abstraktných obrazcoch predsa len môžete nájsť pri troche sústredia tváre, zvieratá či veci.

Risk môže byť zisk
Viacfarebné obklady ponúkajú obľúbené riešenie do kúpeľní, v ktorých chcete, aby panovala živšia atmosféra. Nebojte sa vybaviť zvolenými odtieňmi v kombinácii s motívmi ani podlahu. Ide síce o riskantný vizuálny zásah, ale na správnom mieste, stojí za to.