Pohľady do kuchyne, ktoré inšpirujú

Kontaktovať makléra

Nazrieť niekomu do kuchyne je do istej miery intímny krok. Ako však nájsť inšpiráciu, ak by sme sa neodhodlali okukať to najlepšie zo svetových kuchýň, moderných trendov aj šik nápadov? Inšpirujte sa unikátnymi receptami z moderných kuchýň. Tentoraz si však nepôjde o chuťové poháriky, ale o dizajnové zážitky.

Preč s hranami
Praktické, sexi a úsporné sa zdajú byť kuchynské ostrovčeky postavené v oblom štýle. Sú skvelé aj v kombinácii s jedálenskou časťou. Možno nebudete za ostrovčekom obedovať, ale nejaký ten olovrant na zahryznutie, alebo raňajky v uvoľnenom štýle budú chutiť veľmi dobre. Trendy je aj spojenie kruhu a hrany, prípadne efektné navlnenie bokov. Už určite netreba ostať len v klasickom štýle, ktorý predurčil kuchynským ostrovčekom vizáž krabice.

Kuchyňa ako ateliér
Nezvyčajné riešenia sú práve tými, ktoré v konečnom dôsledku vedia vyraziť dych. Možno prerábate dom v tradičnom štýle s vežičkami. Čo bolo kedysi skvelým priestorom pre umelcov, môžete sa dnes premeniť na hotový ateliér chutí. Trochu snahy, pár skriniek na mieru a môžete mať kuchyňu, v ktorej bude radosť nielen jesť, ale aj variť. Polkruhový dizajn má však okrem estetickej funkcie aj ďalšiu nesmiernu výhodu v podobe rozšírenejšieho priestoru. Oblá plocha poskytne viac možností na realizáciu ako len rovná pracovná doska.

Pohľady do kuchyne, ktoré inšpirujú

 Zdroj: Molitli-interieurmakers.nl

Ozdoby v jej štýle
Vyzdobenie kuchyne je vždy trochu oriešok. Bežné kreslené kachličky, kuchynská keramika, či obrazy z vidieka sú už v dnešnej dobe dosť gýčovým artiklom. Ak si však spojíte funkčnosť s estetikou, dostanete zdobenie pomocou praktických kuchynských pomôcok. Nože sa nemusia tupiť v zásuvke, ani varechy, či panvice nemusia zaberať miesto v skrinke.

Závesné garnižky pod linkou, priestor nad kuchynským ostrovčekom, alebo magnetické držiaky na nože priamo pri sporáku. Uvidíte, že drahý nôž nielen skvele reže, ale vynikajúco vyzerá a dotvára v kuchyni tú pravú atmosféru. Zariadite, budete moderní a ušetríte odkladacie priestory.

Nové materiály
Drevo a jeho imitácie sú stále v kurze. Ako sa hovorí, boli aj budú, ale súčasné kuchyne už o niečo viac experimentujú. S nerezom, kovovými prvkami, chrómom aj medenými doplnkami. Takéto novinky sa hodia do kuchyne, kde budete experimentovať aj s osvetlením. Svetlo nad pracovnou doskou je jedna vec. Podsvietenie dolných skriniek, či LED pásik lemujúci vrchný okraj kuchynskej linky je o imidži. Práve svetlo a kovy spolu veľmi dobre ladia. Je to lahodná kombinácia, ak vám nevadí viac kovu. Vďaka hrejivému svetlu však nemusí byť vôbec chladný.

zdroj textu: www.lepsiebyvanie.sk